atrakcje

Warsztaty dla dzieci

Wydawnictwo Miejskie Posnania to unikatowa oficyna i centrum informacji kulturalnej – stworzona z myślą o poznaniakach, Wielkopolanach, ich gościach i turystach. Popularyzuje wiedzę o historii Poznania, jego wybitnych mieszkańcach, zabytkach, wydarzeniach, urbanistyce i architekturze. WMP prowadzi również działania edukacyjne, a szczególnie bogatą ofertę kieruje do dzieci.

Podczas Festiwalu Literackie Objezierze WMP przeprowadzi następujące warsztaty:

1.”Tik tak, tik tak – a w zegarze czegoś brak!”

dla dzieci w wieku 5 – 8 lat

Podczas warsztatów dzieci przeniosą się do pracowni zegarmistrza Bartłomieja, który spróbuje skonstruować idealny zegar zdobiący wieżę poznańskiego ratusza. To zadanie może udać się tylko z pomocą kreatywnych asystentów! Dzieci najpierw poznają historię ratuszowych koziołków, a potem rozwiążą zagadki i wykonają zadania, by odnaleźć zaginionych bohaterów najsłynniejszej poznańskiej legendy. Wszystko to odbędzie się w formie kukiełkowego teatrzyku i teatralnej zabawy techniką pantomimy. Na koniec zajęć dzieci zaangażują się w pracę plastyczną – wspólnie zbudują i pokolorują makietę poznańskiego ratusza i przylegających do niego domków budniczych.

2. „Zwierzyniec pełen przygód”

dla dzieci w wieku 4-6 lat

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą dotyczące ich zagadki, rebusy i łamigłówki. Następnie, podczas teatralnej zabawy, dzieci wcielą się w role egzotycznych mieszkańców zoo i odegrają krótkie scenki z ich udziałem. A na koniec zadanie dla pomysłowych konstruktorów – dzieci wspólnie zbudują ulubioną ciuchcię małych poznaniaków – Kolejkę Parkową Maltankę.

3. „Budujemy gród”

dla dzieci w wieku 5 – 10 lat

W czasie zajęć, opracowanych na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Chrzest Polski i woja Mściwoja”, dzieci przeniosą się w czasie i zamienią się w pierwszych Piastów. Wspólnymi siłami i z wykorzystaniem masy solnej, pudełek i patyczków dzieci staną przed zadaniem zbudowania własnych grodów na Ostrowie Tumskim.

4. „Worek pełen bajek”

dla dzieci w wieku 5-10 lat

W czasie zajęć plastycznych dzieci opowiedzą o swoich ulubionych postaciach z bajek, a następnie za pomocą specjalnych pasteli przeniosą ich wizerunki na worki na książki.