autor

Eliza Piotrowska

SPOTKANIE AUTORSKIE W SOBOTĘ, 17 CZERWCA, godz. 12.30.

Spotkanie prowadzi MARTA JÓZEFCZYK.

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki.

Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.  Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. W latach 2002–2011 mieszkała w Rzymie. Od 2011 roku mieszka w Brazylii.

Największą sławę Elizie Piotrowskiej przyniósł cykl o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej Cioci Jadzi. Dotychczas w serii ukazało się osiem tomów, m.in. „Ciocia Jadzia na wsi”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio” i najnowszy – „Ciocia Jadzia w PRL-u”.

Eliza Piotrowska jest także autorką książek o Poznaniu i jego legendach, które w sposób przystępny przedstawiają dzieje założenia miasta, historię poznańskich koziołków, czy słynnych rogali świętomarcińskich. W dorobku autorki można znaleźć książki do nauki alfabetu, ortografii, gwary poznańskiej, cykl „Święci uśmiechnięci”, bajki detektywistyczne, filozoficzne, ekologiczne, przekłady książek o przygodach „Tupcia Chrupcia”, a nawet jedną powieść dla dorosłych pt. „Obczyzno moja”.

Źródło: https://elizapiotrowska.pl/

Zdjęcie: Jarosław Czapulak