autor

Jerzy Bralczyk

SPOTKANIE AUTORSKIE W PIĄTEK, 16 CZERWCA, godz. 16.15.

Spotkanie prowadzi AGNIESZKA BRUST.

Profesor Jerzy Bralczyk to znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Jest autorem wielu publikacji oraz częstym gościem programów radiowych i telewizyjnych.  Do najbardziej znanych i poczytnych książek jego autorstwa należą „Słowo o słowie”, „Język na sprzedaż”,  „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „Kiełbasa i sznurek” (wraz z Michałem Ogórkiem), „Pokochawszy. Miłość w języku” (wspólnie z żoną, Lucyną Kirwil, w rozmowie z Karoliną Oponowicz).

Profesor Bralczyk jest członkiem m.in. Rady Języka Polskiego, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego oraz Komitetu Językoznawstwa PAN.

W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program „Mówi się” (od 2001 do 2007), a w TVN Lingua audycję „Na słówko” (od 2008 do 2009). W swoim dorobku medialnym ma także codzienną audycję „Słowo o słowie” w Polskim Radiu, artykuły dla miesięcznika „Wiedza i Życie”, autorski program „Słowo się rzekło” emitowany w Radiu Pogoda oraz felietony na antenie Radia Nowy Świat.

Za liczne zasługi dotyczące badań nad mową polską oraz popularyzację zagadnień dotyczących naszego języka ojczystego, profesor Bralczyk został odznaczony m.im. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Foto: Michał Mutor